Druk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.
‘The ligth thief’ speelt in Kirgizië, in een klein armoedig bergdorpje. Op een rustige manier zien we het leven van alle dag in het dorp. Het lukt niet iedereen het geld te betalen voor de energierekening. Maar gelukkig hebben ze een elektricien in het dorp die bereid is iedereen te helpen die de rekening niet kan betalen. Hij wordt meneertje Licht genoemd. Er wordt wat gerommeld met draden, en de meter, een kopje thee gedronken en het probleem is verholpen.
Het leven gaat zo rustig zijn gangetje tot de regering van het land valt. Nieuwe machthebbers nieuwe gewoontes. Langzaam begint het rustige leven in het dorp te veranderen.
Begint de film als een sprookjesachtige vertelling over een afgelegen bergdorpje de film eindigt met een aanklacht tegen corruptie en hebzucht van de Kirgizische elite.
De regisseur heeft ook de films ‘Beshkempir’ en ‘De aap’ gemaakt.
Regisseur: Aktan Arym Kubat
Frankrijk/Duitsland/Nederland/Kirgizië, 2010, 80 minuten
Met: Aktan Arym Kubat, Askat Sulaimanov, Taailakan Abazova, Asan Amanov
8 en 9 november
Bob Trevino Likes It10 en 11 november
It Was Just an Accident15 en 16 november
It Was Just an Accident17 en 18 november
Manas22 en 23 november
Manas24, 25 en 29 november
Brief History of a Family1 en 2 december
Sorda6 en 7 december
Sorda8 en 9 december
Rietland13 en 14 december
Rietland15 en 16 december
The Blue Trail20 en 21 december
The Blue TrailDruk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.