Druk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.
Op een goede dag ziet JM, een eenzame Japanse jongen, in zijn Tokiose appartement, op internet zijn droomauto te koop staan: een Citroën DS uit 1967. Hij reist af naar Australië om de koop te sluiten en ontmoet het blinde meisje BG die hem naar de eigenlijke eigenaar zal brengen. Zo begint een tocht die hen brengt diep in de Australische outback en diep ook in hun verleden.
‘The goddess of 1967’ is enerzijds een roadmovie vol kleurrijke beelden van desolate mijnwerkersdorpjes en dorre woestijnlandschappen in Australië. Het is echter ook een ode aan de Snoek van Citroën. Law onderbreekt het verhaal zo nu en dan voor documentaire fragmenten over de geschiedenis van het design van de DS.
Clara Law groeide op in Hong Kong, studeerde Engelse literatuur en volgde haar filmopleiding in Engeland. Ze maakte met ‘The goddess of 1967’ een liefdevolle en gestileerde film over een diep gewond meisje, een door omstandigheden getekende jongen….. en een auto.
Regisseur: Clara Law
Australië, 2000, 118 minuten
Met: Rose Byrne, Rikiya Kurokawa, Nicholas Hope, Elise McCredie
4 juni
Empire of light5, 6 en 10 juni
Alma viva11 juni
Alma viva12, 13 en 17 juni
Till18 juni
Till19 en 20 juni
Sick of myself26 en 27 juni, 1 juli
Estación catorse2 juli
Estación catorse3, 4 en 8 juli
L’Immensità9 juli
L’Immensità10, 11 en 15 juli
Return to Seoul16 juli
Return to Seoul17, 18 en 22 juli
War pony23 juli
War ponyDruk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.