Druk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.
Op een goede dag ziet JM, een eenzame Japanse jongen, in zijn Tokiose appartement, op internet zijn droomauto te koop staan: een Citroën DS uit 1967. Hij reist af naar Australië om de koop te sluiten en ontmoet het blinde meisje BG die hem naar de eigenlijke eigenaar zal brengen. Zo begint een tocht die hen brengt diep in de Australische outback en diep ook in hun verleden.
‘The goddess of 1967’ is enerzijds een roadmovie vol kleurrijke beelden van desolate mijnwerkersdorpjes en dorre woestijnlandschappen in Australië. Het is echter ook een ode aan de Snoek van Citroën. Law onderbreekt het verhaal zo nu en dan voor documentaire fragmenten over de geschiedenis van het design van de DS.
Clara Law groeide op in Hong Kong, studeerde Engelse literatuur en volgde haar filmopleiding in Engeland. Ze maakte met ‘The goddess of 1967’ een liefdevolle en gestileerde film over een diep gewond meisje, een door omstandigheden getekende jongen….. en een auto.
Regisseur: Clara Law
Australië, 2000, 118 minuten
Met: Rose Byrne, Rikiya Kurokawa, Nicholas Hope, Elise McCredie
10 en 11 november
It Was Just an Accident15 en 16 november
It Was Just an Accident17 en 18 november
Manas22 en 23 november
Manas24, 25 en 29 november
Brief History of a Family30 november
The Golden Spurtle (Filmdag)30 november
Nino (Filmdag)30 november
Roofman (Filmdag)30 november
One Flew over the Cuckoo’s Nest 50th-anniversary re-release (Filmdag)1 en 2 december
Sorda6 en 7 december
Sorda8 en 9 december
Rietland13 en 14 december
Rietland15 en 16 december
The Blue Trail20 en 21 december
The Blue TrailDruk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.