Druk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.
In deze IJslandse Oscarinzending van 2014 staan paard en mens centraal. Naast de schitterende landschappen en droge IJslandse humor stelen vooral de paarden de show, in vaak verbijsterende scènes over hun liefdes en levens, en die van hun berijders.
In een onherbergzame IJslandse vallei trotseren de dorpelingen samen met de dieren – en dankzij de broodnodige hartversterkers – de ijzige omstandigheden in het oogstrelend mooie landschap. De gedrongen, maar ijzersterke IJslandse paarden hebben net zoveel karakter en ballen als hun bazen. Dat levert in dit komische drama ronduit absurde situaties op, waarin soms het paard en soms de mens het onderspit delft. Maar hun verwantschap speelt in dit eigenzinnige speelfilmdebuut van Benedikt Erlingsson de hoofdrol. Zowel mens als viervoeter krijgt te maken met liefde en dood.
Regisseur: Benedikt Erlingsson
Scenario: Benedikt Erlingsson
IJsland/Duitsland, 2013, 81 minuten
Met: Ingvar Eggert Sigurðsson, Charlotte Bøving, Maria Ellingsen, Juan Camillo Roman Estrada, Sigríður María Egilsdóttir
2, 3 en 7 oktober
L’Ultima Notte di Amore8 oktober
L’Ultima Notte di Amore9, 10 en 14 oktober
Roter Himmel15 oktober
Roter Himmel16, 17 en 21 oktober
Yuni22 oktober
Yuni23, 24 en 28 oktober
Past Lives29 oktober
Past Lives30 en 31 oktober, 4 november
Tótem5 november
Tótem6, 7 en 11 november
Safe Place12 november
Safe Place13, 14 en 18 november
Un Petit Frère20, 21 en 25 november
A Hundred Flowers26 november
A Hundred FlowersDruk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.