Druk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.
‘Marius et Jeannette’ speelt zich af in de wijk L’ Estaque, een arbeiderswijk van Marseile. Arbeiders in de hoofdrollen is een uitzondering in de Franse film, in de Amerikaanse film een absolute zeldzaamheid.
Marius is bewaker in een cementfabriek. Hij betrapt Jeannette bij het stelen van twee emmers verf. Hij kan niet anders dan haar in een vet Marseillaans accent sommeren onmiddellijk te vertrekken. Maar het duurt niet lang voordat hij bij haar op de stoep staat met…de twee emmers verf.
Een arbeidersromance is geboren. Ze zijn niet knap, niet jong, niet rijk en niet vrij van problemen. Jeannette is open en emotioneel. Marius is gesloten en zwijgzaam. De buren een bonte verzameling bijna-karikaturen.
Een belangrijke reden voor het succes van deze film is ongetwijfeld het aanstekelijke optimisme waarmee de personen in het leven staan. ‘Marius et Jeannette’ wordt gedragen door levendige dialogen en de charmante aan Renoir herinnerende personages.
Regisseur: Robert Guédiguian
Frankrijk, 1996, 101 minuten
Met: Ariane Ascaride, Gérard Meylan, Pascale Roberts, Jacques Boudet
RecensiesVolkskrantNRCTrouwFilmkrant
LinksOfficiële website
21, 22 en 26 april
When the Light Breaks27 april
When the Light Breaks28 en 29 april, 3 mei
Vermiglio4 mei
Vermiglio5, 6 en 10 mei
Holy Electricity11 mei
Holy Electricity12, 13 en 17 mei
All We Imagine As Light18 mei
All We Imagine As Light19, 20 en 24 mei
On Falling25 mei
On Falling26, 27 en 31 mei
Sujo1 juni
Sujo2, 3 en 7 juni
The Seed of the Sacred Fig8 juni
The Seed of the Sacred Fig9, 10 en 14 juni
Memoir of a Snail15 juni
Memoir of a Snail16, 17 en 21 juni
Loveable22 juni
LoveableDruk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.