Druk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.
Het leven van schrijver en weduwnaar Giles De’Ath wordt bepaald door boeken. Hij werkt op een Engelse universiteit waar weinig verandert. Zijn huishoudster is verbaasd wanneer ze op een dag ontdekt dat de verstofte professor een televisietoestel en een videorecorder heeft aangeschaft.
De’Ath is namelijk – ook tot zijn eigen verbazing – gebiologeerd geraakt door de Amerikaanse teenagester Ronnie Bostock. Sinds die dag doet hij weinig anders dan kijken naar pulpfilmpjes en ontwikkelt hij zich in no time tot een expert op het gebied van de Amerikaanse jeugdcultuur.
Hij vertrekt naar Long Island, waar Ronnie zou wonen en is vastbesloten het object van zijn verlangen te vinden. Gezien de niet geheel platonische obsessie van een oudere man voor mannelijk jeugd en dynamiek van de nieuwe tijd, is de vergelijking met Visconti’s ‘Dood in Venetië’ niet vreemd. De hoofderol van John Hurt lijkt hem op het lijf geschreven.
Regisseur: Richard Kwietniowski
Scenario: Richard Kwietniowski
Groot-Brittannië/Canada, 1997, 93 minuten
Met: John Hurt, Jason Priestley, Fiona Loewi, Sheila Hancock, Maury Chaykin
RecensiesVolkskrantNRCTrouwFilmkrant
10, 11 en 15 maart
A Real Pain16 maart
A Real Pain17, 18 en 22 maart
Flow23 maart
Flow24, 25 en 29 maart
I’m Still Here30 maart
I’m Still Here31 maart, 1 en 5 april
Hard Truths6 april
Hard Truths7, 8 en 12 april
In Liebe, Eure Hilde13 april
In Liebe, Eure Hilde14, 15 en 19 april
Diamant Brut20 april
Diamant Brut21, 22 en 26 april
When the Light Breaks27 april
When the Light BreaksDruk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.