Druk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.
Julianne Moore schittert als Cathy Whitaker in de nieuwste film van Todd Haynes.
Het is 1957, Frank (Dennis Quaid) en Cathy zijn een voor het oog ideaal echtpaar. Ze leven in een buitenwijk in Connecticut waar hun leven weerspiegeld wordt door glanzende ramen, glimmend gepoetste schoenen en zijdeglanzende jurken. Gaandeweg ontstaat een ander beeld.
In de kleinburgerlijke Amerikaanse samenleving waar zij deel van uitmaken, geeft Frank uiteindelijk uiting aan zijn homoseksualiteit en ontstaat er een onmogelijke liefde tussen Cathy en de zwarte tuinman (Dennis Haysbert). Hun liefde wordt zowel door Cathy’s omgeving als door de zwarte gemeenschap afgekeurd.
‘Far from heaven’ is een eerbetoon van de regisseur aan de film ‘All that heaven allows’ van Douglas Sirk. De film is een esthetisch hoogstandje en een bittere kritiek op de bekrompen leefregels van die tijd. ‘Far from heaven’ is visueel zo krachtig (cameraman Ed Lachman kreeg niet voor niets een Oscarnominatie voor zijn cameravoering) dat je moet oppassen om niet met de schoonheid van de beelden de ellende te laten gladstrijken.
Regisseur: Todd Haynes
Verenigde Staten, 2002, 107 minuten
Met: Julianne Moore, Dennis Quaid, Dennis Haysbert
2, 3 en 7 oktober
L’Ultima Notte di Amore8 oktober
L’Ultima Notte di Amore9, 10 en 14 oktober
Roter Himmel15 oktober
Roter Himmel16, 17 en 21 oktober
Yuni22 oktober
Yuni23, 24 en 28 oktober
Past Lives29 oktober
Past Lives30 en 31 oktober, 4 november
Tótem5 november
Tótem6, 7 en 11 november
Safe Place12 november
Safe Place13, 14 en 18 november
Un Petit Frère20, 21 en 25 november
A Hundred Flowers26 november
A Hundred FlowersDruk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.