Druk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.
Bomaanslagen, terrorisme en angst bedreigen de grondvesten van de jonge democratie. De geradicaliseerde Nazi-kinderen, o.l.v. Andreas Baader, Ulrike Meinhof en Gudrun Ensslin strijden een gewelddadige oorlog tegen het nieuwe fascisme. Zij vormen de Rote Armee Fraktion, met als doel het cre�ren van een meer menselijke samenleving.
Gedreven door idealen raken ze volledig het zicht kwijt op wat ze nastreefden. Waardoor hun middel erger wordt dan de kwaal. Hierdoor veroorzaken ze niet alleen angst en bloedvergieten, maar dreigen ze ook hun eigen menselijkheid te verliezen. Horst Herold, hoofd van de Duitse politie, start met een meedogenloze achtervolging. Hij realiseert zich dat dit slechts het topje van de ijsberg is en ziet het effect van de mythevorming op de volgende groep RAF-ers.
De film zet de feiten op een rijtje zonder duidelijk partij te trekken en geeft een helder beeld van de opstand tegen de gevestigde orde in de 70-er jaren.
Regisseur: Uli Edel
Duistsland/Frankrijk, 2008, 150 minuten
Met: Martina Gedeck, Moritz Bleibtreu, Johanna Wokalek, Bruno Ganz
RecensiesVolkskrantNRCParoolFilmkrant
28 en 29 september, 3 oktober
Les Enfants Vont Bien4 oktober
Les Enfants Vont Bien5, 6 en 10 oktober
On a String11 oktober
On a String12, 13 en 17 oktober
Blue Heron18 oktober
Blue Heron19, 20 en 24 oktober
Kokuho26, 27 en 31 oktober
Los Tigres1 november
Los Tigres2, 3 en 7 november
The Cycle Of Love8 november
The Cycle Of Love9, 10 en 14 november
500 Miles15 november
500 Miles16, 17 en 21 november
Yellow Letters22 november
Yellow Letters23, 24 en 28 november
The Beloved29 november
The Beloved30 november, 1 en 5 december
Amarga Navidad6 december
Amarga NavidadDruk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.