Druk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.
Een tragikomedie over beenhouwer Jan die in Berlijn demonstrante Vera helpt, maar vervolgens in de in op/verbouwstadium verkerende stad de weg kwijt raakt. De film gaat over verlies van familiebanden. Elke persoon heeft die natuurlijke relatie met zijn naasten verloren. Vrienden proberen, schuilend bij elkaar, weer een gezin op te bouwen. Maar richtingzoekend ontdekken ze ook de zoete kant van het leven: verliefdheden en humor.
Becker verwerkt moderne problemen als aids, eenzaamheid en geweld op een mooie manier in een film met een goede fundering en met een montage die dik in orde is. De film bevat daarnaast vele leuke en goede scènes.
De huisstijl van de regisseur is het aanbieden van opties op de waarheid en niet de klassieke dramaturgie: hij laat ruimte voor associaties en iedereen kan er zijn eigen verhaal van maken.
Regisseur: Wolfgang Becker
Scenario: Wolfgang Becker
Duitsland, 1997, 118 minuten
Met: Jürgen Vogel, Christiane Paul, Ricky Tomlinson, Martina Gedeck
RecensiesVolkskrantNRCFilmkrant
LinksOfficiële website
24, 25 en 29 augustus
Des Preuves d’Amour30 augustus
Des Preuves d’Amour31 augustus, 1 en 5 september
Omaha6 september
Omaha7, 8 en 12 september
The Good Sister13 september
The Good Sister14, 15 en 19 september
Silent Rebellion20 september
Silent Rebellion21, 22 en 26 september
The Portuguese House27 september
The Portuguese House28 en 29 september, 3 oktober
Les Enfants Vont Bien4 oktober
Les Enfants Vont Bien5, 6 en 10 oktober
On a String11 oktober
On a StringDruk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.