Druk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.
Ken Loach die meestal films maakt over het vakbondswezen en uitbuiting, de kloof tussen arm en rijk, heeft in ‘Bread and roses’ dit klassieke thema neergezet in Los Angeles waar Latino’s het vuile werk voor de blanke zeer rijke Amerikanen opknappen.
Het dilemma om je karige baantje op het spel te zetten door je aan te sluiten bij een vakbond wordt door Loach psychologisch inzichtelijk gemaakt. Zijn antwoord is voorspelbaar, maar de manier waarop hij het onderbouwd is slim, moeilijk te weerleggen en soms ontroerend.
Hij kleedt het oude verhaal wel heel genuanceerd aan, met begrip voor de arbeiders die in feite hetzelfde willen als hun werkgevers.
Regisseur: Ken Loach
Verenigde Staten, 110, 110 minuten
Met: Pilar Padilla, Adrien Brody, Elpidia Carrillo, George Lopez
RecensiesVolkskrantNRCFilmkrant
21, 22 en 26 april
When the Light Breaks27 april
When the Light Breaks28 en 29 april, 3 mei
Vermiglio4 mei
Vermiglio5, 6 en 10 mei
Holy Electricity11 mei
Holy Electricity12, 13 en 17 mei
All We Imagine As Light18 mei
All We Imagine As Light19, 20 en 24 mei
On Falling25 mei
On Falling26, 27 en 31 mei
Sujo1 juni
Sujo2, 3 en 7 juni
The Seed of the Sacred Fig8 juni
The Seed of the Sacred Fig9, 10 en 14 juni
Memoir of a Snail15 juni
Memoir of a Snail16, 17 en 21 juni
Loveable22 juni
LoveableDruk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.