Druk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.
Doris Dörrie is uiteraard bekend van haar (internationale) doorbraak ‘Männer’, maar haar negende film ‘Bin Ich schön?’ is nu in Nederland te zien. Ze heeft een prachtige (na)zomerfilm gemaakt over de liefde (en in sommige gevallen het liefdesverdriet) en dan gelukkig niet over de Hollywood- of All You Need Is Love-liefde, maar over realistische verhoudingen tussen allerlei mensen.
Er wordt in een estafettestructuur over schijnbaar toevallige ontmoetingen een elegant totaal in elkaar gevlochten. Het gaat over mensen, die dromen of wensen iemand anders te zijn en de basis zijn verhalen die door Dörrie zelf zijn geschreven (net als bij Robert Altman).
Het is niet heel diepgaand, maar door de ironie (en daardoor de relativering) en de vrolijkheid is het een film waar met hartstocht heel aangenaam van te genieten valt.
Regisseur: Doris Dörrie
Duitsland, 1998, 112 minuten
Met: Senta Berger, Franka Potente, Anica Dobra, Anita Schrader
RecensiesVolkskrantNRCFilmkrant
LinksOfficiële website
5, 6 en 10 mei
Holy Electricity11 mei
Holy Electricity12, 13 en 17 mei
All We Imagine As Light18 mei
All We Imagine As Light19, 20 en 24 mei
On Falling25 mei
On Falling26, 27 en 31 mei
Sujo1 juni
Sujo2, 3 en 7 juni
The Seed of the Sacred Fig8 juni
The Seed of the Sacred Fig9, 10 en 14 juni
Memoir of a Snail15 juni
Memoir of a Snail16, 17 en 21 juni
Loveable22 juni
LoveableDruk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.