Druk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.
Philippe is manager bij de posterijen in een Provencaals dorp. Philippe wil graag carrière maken en een eigen postkantoor aan de Cote d’Azur lijkt hem wel wat. Hij doet zich zelfs voor als gehandicapte om zijn doel te verwezenlijken en zijn mooie maar depressieve vrouw uitzicht op de Middellandse Zee te verschaffen. Het trucje wordt doorzien en voor straf wordt hij naar Bergues in het noorden van Frankrijk gestuurd. Zijn vrouw blijft liever thuis en Philippe gaat alleen. Ze drinken er teveel, ze stinken naar kaas, het regent of vriest er en ze spreken een onverstaanbaar taaltje.
Dany Boon houdt niet alleen een spiegel voor aan de inwoners van de streek, maar ook aan alle andere Fransen. Philippe leert hoe ontzettend charmant en ongepolijst de mensen in Bergues zijn.
Deze film was de kaskraker van 2008 in Frankrijk en is een film in de sfeer van ‘Paul dans sa vie’ en ‘Le fils de l ‘épicier’.
Regisseur: Dany Boon
Frankrijk, 2008, 105 minuten
Met: Kad Merad, Dany Boon, Zoe Felix, Philippe Duquesne, Line Renaud, Anne Marvin
RecensiesVolkskrantNRCTrouwMovie2movie
5, 6 en 10 januari
Drømmer11 januari
Drømmer12, 13 en 17 januari
Christy18 januari
Christy19, 20 en 24 januari
DJ Ahmet25 januari
Docudag; Monikondee25 januari
Docudag; Mr. Nobody Against Putin25 januari
Docudag; Hart Van De Halm25 januari
Docudag; One to One, John & Yoko26, 27 en 31 januari
The Last Viking1 februari
The Last Viking2, 3 en 7 februari
Köln 758 februari
Köln 759, 10 en 14 februari
Second Victims15 februari
Second Victims16, 17 en 21 februari
On Vous Croit22 februari
On Vous Croit23, 24 en 28 februari
Sentimental Value1 maart
Sentimental ValueDruk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.