Druk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.
Dit debuut van voormalig journaliste Alix Delaporte speelt zich af in de ruige kustregio van Normandië. Een jonge moeder en een norse visser vinden elkaar, allebei beschadigd door het leven. Ze verlangen naar elkaar, maar uit zelfbescherming houden ze datgene wat hen het dierbaarst is voor zich.
Angèle heeft twee jaar in de gevangenis gezeten en al die tijd heeft ze haar zoontje niet gezien. Gehavend maar gelouterd begint ze, voortgestuwd door een sterke levenswil, haar nieuwe bestaan in het vissersplaatsje Port-en-Bassin. In dit wonderschone dorpje wonen haar ouders, die twee jaar lang de zorg voor haar zoontje op zich hebben genomen. Hier ontmoet ze Tony, een man die in alle opzichten haar tegenpool is, introvert en afstandelijk. Ook hij heeft een gehavende ziel. Ondanks zijn verlangen naar Angèle, houdt hij haar op afstand, terwijl Angèle juist toenadering zoekt.
‘Angèle et Tony’ is een ingetogen, fijnzinnige film, die nooit sentimenteel wordt. Dat is mede de verdienste van de Clotilde Hesme (Angèle) en Grégory Gadebois (Tony). Met name Hesme weet met één enkele blik, stilte of korte zin meer uit te drukken dan duizend woorden.
Regisseur: Alix Delaporte
Scenario: Alix Delaporte
Frankrijk, 2010, 87 minuten
Met: Clotilde Hesme, Grégory Gadebois, Evelyne Didi, Jérôme Huguet
5, 6 en 10 mei
Holy Electricity11 mei
Holy Electricity12, 13 en 17 mei
All We Imagine As Light18 mei
All We Imagine As Light19, 20 en 24 mei
On Falling25 mei
On Falling26, 27 en 31 mei
Sujo1 juni
Sujo2, 3 en 7 juni
The Seed of the Sacred Fig8 juni
The Seed of the Sacred Fig9, 10 en 14 juni
Memoir of a Snail15 juni
Memoir of a Snail16, 17 en 21 juni
Loveable22 juni
LoveableDruk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.