Druk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.
Casim, een emigrant van de tweede generatie uit Pakistan, werkt als DJ in een hippe discotheek in Glasgow. Hij droomt ervan zijn eigen club te hebben. Zijn ouders hebben beslist om Casim uit te huwelijken aan zijn nicht Jamine, die hiervoor uit Pakistan naar Glasgow komt.
Maar ondertussen wordt Casim verliefd op Roisin, een muzieklerares.
Roisin is jong, intelligent, vastberaden en vrijgevochten. Totaal anders dan de vrouwen die Casim tot dan toe heeft ontmoet. Van alle kanten wordt geprobeerd een halt toe te roepen aan deze ontluikende liefde.
Ken Loach laat in deze film zien hoe immigranten onhandig tussen twee culturen slingeren. Zonder te oordelen toont hij de druk die de familie van Casim uitoefent om hem binnen de familie te houden.
Regisseur: Ken Loach
Engeland, 2004, 104 minuten
Met: Atta Yaqub, Eva Birthistle, Shabana Bakhsh
RecensiesVolkskrantNRCFilmkrantMovie2movie
LinksOfficiële website
5, 6 en 10 januari
Drømmer11 januari
Drømmer12, 13 en 17 januari
Christy18 januari
Christy19, 20 en 24 januari
DJ Ahmet25 januari
Docudag; Monikondee25 januari
Docudag; Mr. Nobody Against Putin25 januari
Docudag; Hart Van De Halm25 januari
Docudag; One to One, John & Yoko26, 27 en 31 januari
The Last Viking1 februari
The Last Viking2, 3 en 7 februari
Köln 758 februari
Köln 759, 10 en 14 februari
Second Victims15 februari
Second Victims16, 17 en 21 februari
On Vous Croit22 februari
On Vous Croit23, 24 en 28 februari
Sentimental Value1 maart
Sentimental ValueDruk op de beginletter van de titel of zoek op titel, regisseur of jaar van eerste vertoning.